تبلیغات
 تو را نفس می کشم - غیبت ممنوع!
ببین دلکم،یک لحظه صبر کن انقدر عصبانی نباش بگذار من برایت توضیح بدهم اگر قانع نشدی آن وقت سراپاگوش می شوم برای حرفهایت؛خوب می دانم چقدر شکستی وقتی این حرفها را شنیدی؛می دانم وقتی فلانی تمام قد جلویت ایستاد و آن حرفها را زد چقدر به لرزه درآمدی من حتی فهمیدم آن حرفش برای این بود که تو را عصبانی تر کند؛شاید می خواست از کوره در بروی اما آن جا کنارِ گوشم حرف قشنگی را زمزمه کردی گفتی آرام باش گفتی که مهم نیست چه می گوید خونسردی ات را حفظ کن او که باید از همه چیز آگاه باشد دارد تو را می بیند حواست باشد سرافکنده بیرون نیایی؛درست است او نگاهت می کرد و با فلان حرفش بی مروتی را تمام و کمال ادا کرد این ها را تو به من گفتی خوب به یاد دارم همانجا سکوت کردم اصلا تو که به آرامش دعوتم می کنی خیالم راحت می شود کافیست دل آدم آرام باشد خودش هم آرام می شود من و تو که از هم جدا نیستیم تو که به درد بیایی من از درون می شکنم.
پس حالا هم سعی کن کنار گوشم پچ پچ نکنی که فلان حرف را درباره اش بزنم که حقش است خوب می دانم خنک می شوی اما اگر بخواهیم دل خوش کنیم به این خنک شدن ها،واویلایی می شود دیگر دلم که بگیرد با چه رویی چشم بدوزم به آسمان و از او بخواهم کمکم کند جایش می شود که خدا بگوید چقدر هم به سخنانم گوش دادی مگر نگفته بودم :«. . . و لا یغتب بَعضکم بعضاً ایحب احدکم اَن یاکل لحم اخیه میتاً فکرهتموه ؛ بعضی از شما غیبت بعضی دیگر را نکند ، آیا کسی از شما دوست دارد که گوشت برادر مرده‌اش را بخورد که کراهت دارد
این آیه را که می خوانم دلم یک جور می شود احساس می کنم خدا چنین مثالی زده تا دیگر حتی دلمان هم خنک نشود؛
البته خوب می دانم این گوش هم بعضی وقت ها بازیگوش می شود می دانی تو برخی اوقات برای این همه حرف های خوب شنوا نیستی و اصلا دل نمی دهی ببینی چه می گویم اما گاهی چه خوب تیز می شوی؛گاهی که نباید ...مگر نه این که مولایمان علی علیه السلام فرموده است :شنونده غیبت، مانند غیبت كننده است.
امروز آمدم بگویم حواستان باشد من و شماها از هم جدا نیستیم حواستان باشد خطا نرویم.


 
پیامبر صلى الله علیه و آله:
هر که در مجلسی بشنود که از برادرش غیبت می شود و آن غیبت را از او دفع کند خداوند هزار باب بدی را در دنیا و آخرت از او دفع می کند.


تاریخ : سه شنبه 6 مرداد 1394 | 10:11 ق.ظ | نویسنده : بهارنارنج | حرفِ دل

  • paper | ترفند سرگرمی | سی پی
  • کد حرفه ای قفل کردن کامل راست کلیک
    تک اسکین - قالب و ابزار وبلاگ