تبلیغات
 تو را نفس می کشم - امام رضا پیدایت می کند حتی اگر گم شده باشی
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا

سراسیمه به این طرف و آن طرف می دوید و اشک می ریخت گاهی اشتباهی گوشه ی چادر خانومی را می گرفت و با چشمان معصومش نگاهش می کرد و دوباره مانند ابر بهار شروع می کرد به اشک ریختن،انگار این چشمه ها خیال خشک شدن نداشتند، آرام کنارش رفت موهای دخترک را از روی پیشانی عرق کرده اش کنار زد و بعد روی زمین نیم خیز شد که بشود هم قد و هم صحبت کودک،چادرش حالا غبارِ نداشته ی صحن را جارو می کرد و او آرام گفت عزیزدلم چرا گریه می کنی؟! کودک هق هق کنان گفت گم شده ام. لبخندی زد و گفت نه خانوم کوچولو گم نشده ای.دخترک گفت :مادرم را گم کرده ام.آرام توی دلش زمزمه کرد خوش به حالت خانوم کوچولو،اینجا که گم شوی عین پیدا شدن است و بعد با خودش زمزمه کرد وای به حال من! نکند من هم در این هیاهوی دنیا گم شده ام و عین خیالم نیست به خودش آمد و دید دخترک دستانش را سفت گرفته است. گفت عزیزدلم اینجا محال است گم شوی امام رضا پیدایت می کند حتی اگر گم شده باشی... دیگر قدم هایش تندتر شده بود می بایست زودتر کودک را تحویل دهد و بخواهد نامش را بخوانند اما دخترک ناگهان دست هایش را از دست او رها کرد و با عجله سمت مادرش دوید چند دقیقه ای مبهوت مادر و دختر شده بود که انگار سالها از هم دور افتاده بودند.
آنقدر غرق در افکار خود بود که تشکر مادر دخترک را نشنید اشک هایش را آرام از روی صورتش پاک کرد و توی دلش با خدایش خلوت کرده بود: خدایا نکند در این هیاهوی دنیا در این زرق و برقش گم شوم،خدایا من از این گم شدن ها می ترسم،از این که چشمم به رنگ و لعابِ دنیا بیفتد و دستت را رها کنم و فریبش را بخورم و بعد بفهمم گم شده ام و بعد عادت کنم به این گم شدن ها تنم می لرزد.نکند مثالم بشود مثال کودکی که با دیدن عروسک زیبایی پشت ویترین یک مغازه دست مادرش را رها می کند و به سمتش می رود؛خدایا آن کودک که دستش را بی اختیار رها کرده بود از دستان مادرش بلدشده بود صدایت بکند و بخواهد مادرش پیدایش کند اما من اگر گم شوم که را صدا بزنم که تو را پیدا کنم؟!
خدای عزیزم،من این روزها دستت را محکم تر می گیرم اما تو هم کمکم کن بازیگوشی نکنم کمکم کن اگر رنگ و لعابی خواست مرا فریب دهد فریبش را نخورم مگر نه این که
پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) می فرمایند: "محبت و دوستی دنیا و دوستی خداوند در یک قلب جمع نمی شوند.
کمکم کن جز محبت تو و محبت راهی که مرا به تو برساند در قلبم نباشد.دل نوشت: امام خوبم،میلادتان مبارک،یا علی ابن موسی الرضا دعا کنید گم نشویم و دستمان هر لحظه در دست خدا باشد.


تاریخ : شنبه 31 مرداد 1394 | 10:19 ق.ظ | نویسنده : بهارنارنج | حرفِ دل
نمایش نظرات 1 تا 30

  • paper | ترفند سرگرمی | سی پی
  • کد حرفه ای قفل کردن کامل راست کلیک
    تک اسکین - قالب و ابزار وبلاگ