تبلیغات
 تو را نفس می کشم - بهشتم کویِ تو ...
می پرسد بهترین عکسی که تا به حال گرفته ای چیست؟بدون لحظه ای درنگ با لبخندی جواب می دهم همان عکسی که در خیابان امام رضا علیه السلام تلاش می کردم از گنبد طلایی که از دور دلم را روشن می کرد بیندازم؛ همان عکسی که توی ماشینِ در حال حرکت با هزار سختی از گنبد گرفتم. و باید دلت گیر گنبد طلایی باشد و حواست جمع آن عکس، تا بتوانی گنبد را ببینی.
بعد دوباره سوال می کند کدام لحظه را بیشتر دوست داشتی؟ این بار زیاد فکر می کنم نمی شود بگویم کدامش اما می گویم همان لحظه که پا گذاشتم در صجن امام رضا علیه السلام و اذن دخول را خواندم و آقایم اجازه ی ورود داد.
پشت هم سوال می کند که کجا حال دلت ناب شد؟ و من دلم را رهسپار آن ساعتی می کنم که بعد از نماز صبح گوش سپردم به عاشقانه های خادمان با امام رضا عزیزم که زمزمه می کردند "غیرِ تو یاری ندارم با کسی کاری ندارم" و بعد می گویم آنجا که گوش سپردم به عاشقانه های خادمان با امام رئوفم که چقدر حرف دل مرا زدند.
می گویم اصلا بگذار باقی اش را خودم برایت بگویم، شاید یکی از بهترین هدیه های خدا برایم خواندن دعای توسل و دعای کمیل و دعای ندبه زیر آسمان قشنگِ صحن جامعِ رضوی بود.حالا می گویم می دانی اشک شوق چیست؟ نگاهم می کند و منتظر است ادامه دهم،می گویم همان زمان که رو به روی گنبد طلایی با خودت و خدایت و امامِ مهربانت خلوت می کنی و خواسته هایت را یکی یکی برایشان می گویی و بعد دلت قرص است برآورده می شود همان زمان که فقط نگاه می کنی به آسمان قشنگ و به گنبد و به سقاخانه و بعد اشک هایت از روی گونه هایت فرو می ریزد همان ها اشک شوق است دیگر.
این روزها بیشتر به آسمان فکر کردم راستش این روزها احساس می کردم آسمان خدا نزدیکتر شده است به زمین؛دوست داشتم ساعت ها بنشینم و نگاه کنم آسمان آبی را،نمی دانی چه کیفی دارد مشهد باشی و شب باشد و توی صحن ایستاده باشی و احساس کنی رقص چادر مشکی ات را در باد،
دلم می خواست خادم بودم به گمانم امام رضا خیلی دوستشان دارد که چنین سعادتی دارند چقدر لذت بخش است حواست به مرتب بودن بارگاه امامت باشد حواست باشد مُهری روی زمین نماند کتابهای دعا همه کنار هم ردیف باشند و ذره ای گرد و غبار آنجا نباشد.
من خادم نیستم اما دلم می خواست بودم ... امام رضا جانم من عاشق بودم با این دعوتت مرا عاشق تر کردی،حال دلم را عجیب ناب کردی مهربان امامم،هنوز نیامده هوایی شده ام باز هم دعوتم کنی،دلم عجیب هوایی توست حال به هر سو نگاه می کنم یاد تو به سراغم می آید امام رضا جانم.امام رضا علیه السلام: آن که در راه حق صبر کند ، الله تعالی بهتر از آنچه در برابرش صبر کرده است بدو عوض خواهد داد .


تاریخ : شنبه 14 شهریور 1394 | 05:54 ب.ظ | نویسنده : بهارنارنج | حرفِ دل

  • paper | ترفند سرگرمی | سی پی
  • کد حرفه ای قفل کردن کامل راست کلیک
    تک اسکین - قالب و ابزار وبلاگ