تبلیغات
 تو را نفس می کشم - صبر کن خدا به موقع پاسخ دعاهایت را می دهد ...
یک خوشحالی هایی هست که فقط یک زمان های خاص در قلب آدم ریشه می دواند،خوشحالی هایی از جنس رسیدن به جواب،درست مثل لبخندی که روی لبهای یک کودک نوپا می نشیند وقتی اسباب بازی اش را از پشت یک مانع پیدا می کند.
اما بعضی سوالها هست که رسیدن به جوابشان به این راحتی ها میسر نیست،یا زمان زیادی می برد یا از حوصله و دانش ما خارج است آنوقت است که لبخند ناشی از رسیدن به جواب جایش را به یک گره در ابروها می دهد،این زمان هاست که آشفته و پریشان پاسخ سوالت را نزد دیگران جستجو می کنی و مادرت آهسته کنار گوشت زمزمه می کند که تقدیر خداست و تو یک سکوت تحویل مادرت می دهی و روزها و شبها پاسخ سوالت را پیش خدایت جستجو می کنی.
این که بعد از گذشت دو سالی از یک ماجرا،یک ماجرایی که دلت می خواست یک جورِ دیگر خاتمه یابد و اصلا راضی نمی شدی به چنین پایانی برایش،درست همان اتفاقی می افتد که فکرش را نمی کردی،که انگار همه ی ارکانِ جهان خلافِ جهتِ ذهن و آرزویِ تو شنا کرده اند و آن روزها دست به دامانِ خدا می شدی و می خواستی یک معجزه ای رخ بدهد و تقدیرت عوض شود،دلت می خواست خواب باشی و بیدار که می شوی اوضاع بر وفق مرادت باشد.
حالا دو سالی از آن ماجرا می گذرد و و هنوز هم دلت هوایی خواسته ات می شود اما این دلت هم آرام تر شده و دیگر مثل قدیم ترها بدقلقی نمی کند و درست است همین راهی که خودت نمی خواستی و ناگزیر در آن قدم گذاشتی فراز و نشیب های زیادی داشت،ابتدایش برایت سخت و طاقت فرسا بود اما حالا که چشمانت را بازتر کرده ای گنج های نهفته ی مسیرت را می بینی همین گنج هایی که گاهی ارمغان شادی و آرامش می شوند برایت.
حالا به جایی رسیده ای که اگر بگویند می خواهی به آرزوی دو سالِ پیشت برسی یا همین مسیر را طی کنی کمی فکر می کنی یک لبخند تحویل می دهی و می گویی آرزویم هنوز همانست اما از این گنج های مسیرم چطور دل بکنم؟!
حالا در این چند روز اخیر باز هم یک تقدیر نابِ خدا را دیده ای و هنوز نمی دانی چرا اینطور شد؟عقلت عاجز است که پاسخ بدهد به این معما اما دلت قُرص است که بهترین اتفاق همین است که افتاده چون تو همه چیز را به خدا سپرده بودی.

امام علی (ع) فرمودند : صبردرکارها همانندِ سر در بدن است،همانطورکه وقتی سر از بدن جدا شود بدن فاسدمیشود،هنگامی هم که صبر ازکارها جدا شود کارها تباه میشود.(بحارالانوار)
تاریخ : سه شنبه 24 شهریور 1394 | 11:07 ب.ظ | نویسنده : بهارنارنج | حرفِ دل
نمایش نظرات 1 تا 30

  • paper | ترفند سرگرمی | سی پی
  • کد حرفه ای قفل کردن کامل راست کلیک
    تک اسکین - قالب و ابزار وبلاگ