تبلیغات
 تو را نفس می کشم - به دوستانِ مجازیِ عزیز ...
یک روز بی هوا لپ تاپ را روشن می کنی و باز یکهویی می شوی خواننده ی دلنوشته های دیگران،ابتدا فقط می خوانی بعد جالب می شود که یک کلبه ای بسازی و هر از گاهی دیگران مهمانِ دلت بشوند به سختی قلم و کاغذ را کنار می گذاری و این بار نوشتن را در یک صفحه ی مجازی آغاز می کنی بعد دستانت بی اختیار تایپ می کنند هر آنچه را دلت می گوید.
چند روزی که می گذرد سر و کله ی چند نفر لابه لایِ نوشته هایت پیدا می شود و گاهی حرف دلشان فرق دارد با تو زمین تا آسمان اما چند روز که می گذرد کسانی پیدا می شوند که همان روزهای اول جا خوش می کنند گوشه ی قلبت نگاهشان انگار مثل توست نوشته هایشان را که می خوانی تا عمقِ جانت نفوذ می کند انگار،خودشان را که ندیدی چیزی نمی دانی از آنها حتی سنشان را ...
کل دانسته هایت خلاصه می شود در چند خطی که برای معرفی خودشان نوشته اند آن هم بعضی هایشان ...ولی حالا که نوشته هایشان را می خوانی انگار همین حوالی اند انگار آنها را دیده ای.
قدیم ترها حرف از دنیای مجازی که می شد گوش هایم را می گرفتم که حوصله ی این دنیای مجازیِ خسته کننده را ندارم دنیای مجازی از نظر من خلاصه می شد در عادت به فرستادن یک پیامِ احوال پرسی به جای دیدن صمیمی ترین دوستت که به راحتی عادتت می داد به نشنیدن صدایش دنیایی که آدم ها را از هم دور و دورتر می کرد. حالا می گویم دنیای مجازی آنطورها که فکر می کردم نیست.

همان روزهای اول یک "قاصدکِ"خوش خبرتوی کلبه ات پیامی می گذارد که بویِ خدا،آرامش،دوستی و هر چه خوبی ست می دهد یک دخترانه ی لطیف که خبر از لطافتِ صاحبش می دهد "قاصدکی که به حق نامش را "لبخند خدا "گذاشت که چه بسیار وقت ها لبخند را روی لبانم نشاند،همان دوستی که بارِ اول طعم یک دوست مجازی را نشانم داد،یک دوستِ خوبِ مجازی که حالا که چند روزی چراغ ِکلبه اش خاموش است بی صبرانه منتظر بازگشتش شده ام همان دوستی که آرزو می کنم خدا همیشه با لبخند نگاهش کند.

و یک کلبه ی دوست داشتنی با نام دوست داشتنی ترش "فقط خدای عزیزدلللللللللم" که تکرارِ حروفش عشق به خدا را فریاد می زند.یک رفیقِ شفیق،یک دوستِ مهربان که عاشقِ شهداست و صمیمانه دعا می کنم که گام هایش حتی کوچکترین مقداری از مسیرِ گام های شهدا دور نشود و من شک ندارم لحظه ای خدا رهایش نمی کند که خوب می دانم خوانده است یادگاری شهید همت عزیز را برای جوانان که "من کان لله کان الله له" هر که با خدا باشد خدا با اوست .خوب می دانم خدا حسابی هوایش را دارد اما دعا می کنم ویژه نگاهش کند از آن نگاه هایی که به خاص ترین بنده هایش می کند.

یک فرشته ی دوست داشتنی که از تهِ تهِ دلش انتظار را می نگاشت "دلنوشته های یه منتظر" که نگاهِ منتظرش از پشت همین صفحه ی مجازی هم حس می شد انتظارِ یک عدالت جهان شمول،انتظارِ یک امامِ مهربان،یک دنیایِ بدون کینه.مگر می شود چنین فرشته ای را دوست نداشت؟!گرچه او مرا دریایی دل خواند ولی به گمانم دلِ خودش از اقیانوس هم بزرگتر است و من همیشه عاشقانه دعایش می کنم.

کلبه ی قدیمم که بی رحمانه ویران شد سخت بود برایم از نو ساختنش،اما یافتن برخی از همین دوستان شوقم را بیشتر کرد برای بنا کردنش.این که هنوز هم برخی از این کلبه ها بویِ رحمتِ خدا را می دهند گاهی با نامِ "آب" و گاهی "باران" و همه از جنسِ لطافتِ خدا،گل نرجسی که غربتِ جمعه ها را گوشزد می کرد به من و چه مهربانانه و پرهیزگارانه دعایم می کرد و من تا ابد ممنون دعاهای نابش هستم.


این که "دختری در مه" ،در مهِ فرا گرفته زندگی امروز،از میانِ همه ی شلوغی ها به یادت باشد آن هم لحظه ای که چشمش به یک گنبد معجزه گر می افتد آدم را خوشحال می کند و آرزو می کنم دلش همیشه پرامید باشد.

کلبه ی این دوستان مجازی چه خالصانه ساخته شده است خشت خشتش انگار بویِ خدا می دهد "هدیه ای به خدا"ست.هدیه ی یک دختر مهربان در قلبِ همین سرزمین زیر همین آسمانی که من نفس می کشم و من آرزو دارم خدا آرزوهایِ زیبایش را اجابت کند.

"دلنوشته های یک قاصدک" را که می خوانی بویِ ناب زندگی به مشامت می رسد و در پس همین صفحه ی مجازی هم می توان مهربانی نگارنده اش را فهمید ...بویید ... حس کرد ...

حالا باز هم می گویم این مجازی بودن همیشه هم بد نیست گاهی "راهی به سوی آسمان" است گاهی می شود "حرفهایی از جنسِ خدا" که می خوانی و پلی شود برایِ آسمانی شدنت.

و دوستانِ مجازیِ دیگر که شاید نامشان این جا نباشد اما یادشان در قلبِ من است و صمیمانه و خالصانه دعایشان می کنم.پی نوشت: دوستانِ خوبِ مجازی ام بابت تمام مهربانی هاتون ممنونم و دعا می کنم خدا حسابی هواتون رو داشته باشه.خیلی محتاج دعاتونم.
اللهم عجل لولیک الفرج
یا علی


تاریخ : پنجشنبه 26 شهریور 1394 | 11:31 ب.ظ | نویسنده : بهارنارنج | حرفِ دل
نمایش نظرات 1 تا 30

  • paper | ترفند سرگرمی | سی پی
  • کد حرفه ای قفل کردن کامل راست کلیک
    تک اسکین - قالب و ابزار وبلاگ