تبلیغات
 تو را نفس می کشم - ایران خانه ی محبوبِ من است ...
می گوید دوستش ندارد،اصلا از همان اول دوستش نداشتم و بعد ادامه می دهد امکانش اگر بود تا حالا صد باره رفته بودم،حرصم می گیرد از حرف هایشان و فکر می کنم به این که چطور می شود که یک نفر این طور بی خیال سخن بگوید؟!مگر می شود بی خیالِ خون های ریخته شده شوی و به راحتی بخواهی سرزمینت را رها کنی،راستش من هیچ وقت نفهمیده ام کسانی را که همه ی آمال و آرزویشان خلاصه می شود در رفتن به خارج از کشور،من نمی گویم کشورِ عزیزم از هر نقصی مبراست اما مگر می شود بی خیالش شد؟!
به گمانم اگر به من بگویند آنجا بمان اما حرف،حرفِ تو باشد هرکجا که تو دوست داری هرچیزی که تو می خواهی باز تاب نمی آورم دوری محبوب ترین خانه ام را.
آنوقت من می پرسم آنجا مشهدالرضایی دارد که دلتنگ که می شوی دلت هوایی اش شود و باز می گویم گنبدی دارد که وقتی چشم بدوزی به آن غم هایت به یکباره فرو بریزد؟!
آخر مگر می شود عاشقانه های شهید بابایی و همسرش را دیده باشی و دلت نتپد در هوای مزارشان... من میگویم حتما کسانی که دم می زنند از کوچک بودن این فضا برایشان، نخوانده اند دلنوشته های شهید چمران را با خدا.
آنجا آدمهایی دارد که تنها نمای روبرویشان سقفِ اتاقشان باشد ولی دم برنیاورند و هنوز هم مهربانی را بشود در چشمانشان خواند؟!انگار نه انگار که تکیه گاهِ همیشگی شان این تخت شده تا من بتوانم راحت تر نفس بکشم و زندگی کنم.
من اگر بروم آنجا چادرم را چه کنم؛مگر می شود تا ابد بی خیالش شوی؟! اگر ببرمش خوب می دانم چقدر احساسِ غریبی می کند آنجا،
دلبستگی هایم کم نیستند از مسجدِ نزدیک خانه مان تا خانوم های مهربانِ آنجا که بی توقع محبتت می کنند آنجا خانم هایی دارد که انقدر محبت کنند به من؟!
بی خیال عزیزان و دوستانِ نابم بشوم؟!بی خیالِ دیدنشان؟ مگر می شود دلت تنگ نشود برای زمانی که نگاه هایتان گره خورد.
نگاه دختر کوچولوی محجبه ای مرا از فکر بیرون می آورد با دستان کوچکش چادرش را جمع کرده ... خدای من مگر می شود دلت تنگ این کوچولوهای محجبه نشود؟!
باید این ایستگاه  پیاده شوم با خودم می گویم کاش آن دو هموطن که مشتاقانه دم می زنند از جایی به جز سرزمینشان یک بار هم که شده بروند مزارِ شهدا،یک بار هم که شده نگاهِ مهربانِ شهدا را حس کنند یا حداقل بخوانند عاشقانه های شهیدان را...شک ندارم دوست داشتنِ این جا برایشان راحت می شود.سلام دوستانِ عزیز! عرفه نزدیک است و من همچنان محتاجِ دعایِ شما خوبانم.اللهم عجل لولیک الفرج ...
یا علی


تاریخ : سه شنبه 31 شهریور 1394 | 11:27 ق.ظ | نویسنده : بهارنارنج | حرفِ دل
نمایش نظرات 1 تا 30

  • paper | ترفند سرگرمی | سی پی
  • کد حرفه ای قفل کردن کامل راست کلیک
    تک اسکین - قالب و ابزار وبلاگ