تبلیغات
 تو را نفس می کشم - من دلم روشن است ...
من دلم روشن است،اصلا برای چه دلم روشن نباشد؟!این دنیا درست مثلِ سریالهایی ست که می دانی پایانِ خوشی دارد حتی وقتی اتفاقِ تلخی در میانه هایِ سریال ذهنت را آزار می دهد باز زیاد ناراحت نمی شوی،خیالت راحت است آخَرَش همه چیز خوب تمام می شود،مگر نه این که قرار است این دنیا هم با شیرینیِ حضورِ یک منجی تمام شود؟!
این که آدم دلخوش شود کارِ زیاد سختی هم نیست،کافیست کمی عمقِ نگاهت را بیشتر کنی،همین که دلت شکست،همین که یکی از عزیزترین دوستانت تو را رنجاند بنشین و خاطره های زیبایت را با او مرور کن بنشین و به جای دلخوری هایتان مهربانی هایش را به یاد بیاور،همان زمانی که دلت می گرفت و ابروهایت در هم می رفت، او اولین کسی بود که متوجه می شد دستانت را می گرفت و رفاقت را تمام می کرد در حقت.
وقتی شلوغی های خیابان و متروها کلافه ات می کند و بعد دیر می رسی به کلاسَت و استاد با کج خلقی حضوری ات را می زند باز لبخند بزن همین دیر رسیدنت موجب شد بهترین دوستت را در راه ببینی،باور کن ارزشش را داشت که کمی دیر برسی.
باور کن این که خلبان و دکتر و مهندس نشدی دلیلِ خوبی برای اخم کردن هایت نیست،اصلا قرار نیست که هر چه آرزویمان بود محقق شود باور کن گاهی این "نشدن ها" حالمان را بهتر از قبل می کند و چقدر بزرگترمان می کند برخی از این نشدن ها.
و اگر به فلان مهمانی که همه ی عزیزانت جمع بوده اند دیر می رسی غصه نخور گاهی این دیر رسیدن ها موجبات شادی ست همین که دقایقی بعد از رسیدنت می فهمی که چقدر خوب است که فلان حرف هایشان را درباره ی فلان کس نشنیده ای،اصلا انگار خدا خواسته گوشِ تو به شنیدنِ غیبت آلوده نشود.
اگر گاهی حس کردی دیگران دیگر تو را نمی فهمند به جای این که گوشه ای کِز کنی برخیز و سجاده ات را پهن کن و آرام و درِ گوشی با او حرف بزن راستش نظرِ مرا بخواهی به گمانم نقطه یِ عطفِ با خدا مانوس شدن همین زمان هاست که کسی نمی فهمد تو را،همان زمان که کسی انگار برایت وقت ندارد و گوش هایشان مجالِ شنیدنِ این همه درد و دل و ناله را ندارد اصلا همین زمان ها که از دیگران نا امید می شوی و چشمِ امیدت به سوی خودش است اوج گرفته ای.
اگر زیرِ باران خیس شدی به جای غر زدن لحظه ای به آسِمان نگاه کن و بگذارقطراتِ باران صورتت را نوازش کنند شک ندارم آرام می شوی.اصلا مگر می شود غرقِ رحمت الهی شوی و باز دلخوش نباشی؟!
تاریخ : چهارشنبه 15 مهر 1394 | 02:20 ب.ظ | نویسنده : بهارنارنج | حرفِ دل
نمایش نظرات 1 تا 30

  • paper | ترفند سرگرمی | سی پی
  • کد حرفه ای قفل کردن کامل راست کلیک
    تک اسکین - قالب و ابزار وبلاگ